sex hikayeleri porno izle sex hikayesi

Vajinismus nedir?

  • 1 Star
    Loading...

Bu aralar çok sık duyduğumuz vajinismusun ne olduğundan biraz bahsedelim. Vajinismus denilince akla vajina bölgesinde oluşan fiziki bir hastalık geliyor. Vajinismusun fiziki bir hastalık olduğu algısını hemen aklınızdan çıkarın. Vajinismus, psikolojik bilinçaltından gelen, kadınların cinsel yaşamını olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır diyebiliriz. Kadının cinsel ilişkiye girmek istememesine, cinsel ilişkiden korkmasına, çekinmesine, cinsel ilişki aklına geldiğinde bile kasılması neden olan psikolojik hastalığa vajinismus denir. Bu günlerde popüler demek yanlış aslında sadece bugünlerde değil Türkiye’ de hep popülerdi vajinismus.
vajinismus

Neden kadınlarda vajinismus oluşur, sorusunun cevabını ise bilinçaltınızda aramak gerekmektedir. Türkiye’ de ahlak kuralları ve dinimiz gereği kadınlara hep oranı ört, buranı ört, ayıp, pis, günah denilerek cinsel olayları öğrenmesinin önüne geçilmiştir ve bu da kadının cinsel hayattan korkmasına, çekinmesine, hatta cinsel hayat istememesine sebep olmaktadır.

vajinismus nedir

Bilinçaltına cinselliği hep kötü bir şey olarak taşıdığınızdan dolayı, vajinismusla karşılaşmanız oldukça doğaldır. Bunun için aslında cinsel hayatın neslin devamı için olması gerektiğini ve gerçekten sevdiğiniz kişiyle zevkli olduğunu unutmayın. Unutmayın kocalarınızı evde tutmak cinsel hayatınız güzelse her daim kolaydır. Erkek karısını, kadında kocasını cinsel manada istemiyorsa bu ilişkide ciddi çatlaklara hatta kırıklara meydan verecek ve ilişkinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Türkiye’de çoğu kadın bunun bir hastalık olduğunun bile farkında eğildir. Erkekler ise bu sorunun bir rahatsızlık olduğunu bilmediklerinden zorla isteklerini yerine getirme eğilimindeler. Bu durumda psikolojik rahatsızlığın daha ileri gitmesine, daha ciddi sıkıntılar yaşanmasına neden olabilmektedir.

Vajinismusun üstesinden nasıl geliriz, vajinismusla nasıl başa çıkarız sorularının cevabını Vajinismusla Başa Çıkma adlı makalemizde bulabilirsiniz.