Vajinismusla Başa Çıkma

  • 1 Star
    Loading...

Vajinismus kadının cinsel hayatı istememesidir diye düşündüğümüzde bunun tedavi yolları tabiki hemen aklınıza gelmiyor. Bu konuda karım cinsel ilişki istemiyor, ya da kadının canım cinsel ilişkiye girmek istemiyor gibi şikayetlerini toplum içinde anlatamaması gayet doğal. İnsanlar dertlerini paylaşamadıkları zamanlarda içlerinde büyütürler büyütürler ve bir gün bu konuda patlarlar. Vajinismus vakalarında en çok yaşanan sıkıntı da budur. Bireylerin derdini anlatamaması ve kendi aralarında kavga, şiddet, aldatma, saygısızlık gibi yollara başvurarak vajinismusun üstesinden gelmeye çalıştıklarını görüyoruz. Bu da tabi boşanma davalarına kadar süren bir süreç olarak geliyor önümüze. Yuva yıkmada üstüne yoktur vajinismusun ve ciddi bir psikolojik problemdir.

Pekala küçükken kafamıza işlenen şeylerden dolayı oluşan ve sadece psikolojik bir sorun olan vajinismus gerçeğini görmezden mi geleceğiz? Tabi ki hayır tabi ki bununda bir çözümü var. Vajinismusun çözümü kesinlikle uzman bir psikolog ya da psikiyatristten destek almak olacaktır. Doktorun karşısında ayıp olmaz. Kocanızı ikna edebilirseniz onunla beraber yoksa siz tek başınıza bir uzmana başvurarak kafanızdaki soru işaretlerini kaldırın .

vajinusmus nedir

Bu hem sizin hem evliliğinizin huzura kavuşmasını sağlayacaktır. Aksi taktirde vajinismus yaşayan kadınların hayatı bu sorunu çözene kadar sıkıntı olacaktır. Eşi vajinismus olan erkekler öncelikli olarak cinsel arzularını karşılayabilmek için kadınlarını aldatma gibi faaliyetlerde bulunabilirler. Şimdi düşünün, sizinle ilişkiye girmeyen bir eşiniz olsa sizler neler düşünürdünüz? Bu durumda evliliğin çatırdamasına hatta paramparça olmasına, birçok yuvanın yıkılmasına  neden olmaktadır. Bu yüzden doktora uzmana başvurmaktan kaçınmayın, evliliğinizi huzurlu bir biçimde yaşamak için psikolog tavsiyesi alın.