Vücut Bakımı ile Batıklardan Kurtulun

  • 1 Star
    Loading...

Cildinizin temizlenmesi parlak bir görünüme sahip olması son derece önemlidir. Özellikle yazın elbise yada kısa şort etek giyerken güzel bir görünüm sergilemek isteyen kadınlar vücut bakımlarını düzenli aralıklarla yaptırır ya da yaparlarsa batmalardan kurtulması o kadar kolay olacaktır. Bunda en etkili yöntem peeling yöntemidir. Bu şekilde yazın daha iyi görünürsünüz ve daha iyi hissedip özgüveninizi kazanırsınız.

  • Kuru ciltler için peeling yöntemi:

Kuru cilde sahip olan kişi, ölü derilerinden ve pullanmış görüntüden kurtulmak adına düzenli bir peeling yaptırmaları önemlidir. Ayrıca peeling kan dolaşımını hızlandırır ve oluşmuş çatlak görüntülerini azaltır.

✔ Vücut bakımında etkili bir sonuç alabilmek için düzenli şekilde peeling yapılması şarttır ya da nemlendirici de kullanılabilir.

✔ Yüze iyi gelen besinler tüm vücuda da etkisi olumlu olacağı için sık sık tüketmek gerekir.

✔ Avokado, sebze ve meyveler cildin güzelleşmesini ve parlamasını olumlu yönden etkilidir.

✔ Cilt bakımının önemi özellikle vücut ve yüz dokusunun zarar görmemesi açısından son zamanlarda daha ön planda görülmektedir.

  • Doğal peeling önerileri:

Vücudun batıklardan kurtulması, nemlenmesi ve ışıldaması adına evde uygulanabilecek farklı peeling yöntemleri de vardır. Şeker vebal ile yapılan peelingler, hem cildin nemlenmesini hem de batıkların azalmasına yardımcı olur.

  • Bacaklardaki batıklara çözüm:

Kararmış, lekeli kısaca güzel görünümünüzü kaybetmiş üst deriyi soymak ve yeni batıkları önlemek için:

Bir çay bardağı dolusu yulaf unu
Yarım çay bardağı badem unu
Yarım çay bardağı kadar kurutulmuş maydanoz
Yarım çay bardağı öküzgüzü (petal)
Yarım çay bardağı gül (petal)
Yarım çay bardağı da lavanta

Hepsini harmanlayıp bir cam kavanozda dökün. Bir kaseye karışımdan bir çorba kaşığı kadar koyun.
Bir çay kaşığı ince deniz tuzu ya da toz şeker ekleyin. Daha çok işe yarayan tuzun kullanılmasıdır ancak hissedilir şekilde yanma yapar bu sebeple toz şeker daha çok seçilir. Acıya dayanmayı göze alıyorsanız ince deniz tuzunu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Saf zeytin yağını karışımın üzerine kıvam buluncaya kadar ekleyin.
Karıştırın ardından batık olan yerleri bu karışımla ovalayın. Toz şekeri seçtiyseniz fazla bastırmadan uygulayın çünkü şekerin kristalleri cildinizde çizikler oluşturabilir. İnce deniz tuzuyla hazırladıysanız çekinmeden ovalayabilirsiniz. Islak cilde uygulamanız kuru cilde oranla çok daha fazla yarar sağlar. Bu yüzden duştan çıkmadan hemen önce uygularsanız daha etkili olur.