• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yağ Yakan ve Tokluk Hissi Veren Çay

  • 1 Star
    Loading...

Toplumumuzda ve dünyada obezite ye karşı büyük çalışmalar yapılmakta. İnsanlar bu durumdan kurtulmak için çeşitli diyetlere bitkilere ve diyetisyenlere başvurmakta. İnsan sağlığını tehdit eden ve hareket kısıtlaması yaratan bu çağın hastalığı obezitenin en tehlikeli kısmı göbekte biriken ve atılması zor yağlardır. Kurtuluşu her duyduğumuz diyeti uygulamakta bazen de doktorlar yardımı ile kurtulmanın yollarını ararız.

kilo kontrolü

Bu konuyla alakalı birçok doğal olan ya da iddia edilen bitkilerden yapılan ürünler piyasada satılmakta, fakat bazen bu ürünlerin içinde sahte ya da sağlıksız olanları da var elbette. Bu gibi ürünlere çok fazla inanmamanızı özelikle tavsiye ederim. Doktorlarımızın önerdiği ve bizzat kendi tarifleri olan bir göbek eriten çaylar bulunmakta. Sizlere gayet sağlıklı ve etkili evinizde kendinizin hazırlayabileceği bir çay tarifi önerimiz olacak. Önereceğimiz bu çay sindirim sisteminizi düzenleyip yediklerinizi kolay bir şekilde sindirmenize yardımcı olacak. Aynı zamanda kendinizi uzun bir süre tok hissedeceğiniz için çok sık yemek te yememiş olacaksınız. Evimizde yapacağımız çayımız için gerekli malzemeleri sıralayalım.

göbek eriten çay

Bir adet doğranmış salatalık,

Bir küçük kaşık rendelenmiş zencefil,

Bir adet dilimlenmiş limon,

On ya da on iki dal taze nane,

Bir litre ılık su.

zayıflama çayı

Hazırlanışı çok kolay bir sürahiye bütün malzemeleri ekleyelim. Sabaha kadar buzdolabında bekletelim. Çayımızı bekleteceğimiz için akşamdan yapıp sabaha kadar bekletmemiz en sağlıklısı olacaktır. Sonrasında bir sürahi çayımızı gece uyuyana kadar tüketmek şartı ile akşamları yenisini yapıp her gün devam edelim. Çok kısa sürede başta göbek yağları olmak üzere, vücuttaki yağları nasıl yaktığını göreceksiniz.