Yağlı Saçlara Maydanoz Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

Saçların yağlanması o kadar sık karşılaştığımız bir sorundur ki, bununla baş etmek için dünya kadar ilaç, dünya kadar kür kullanmışsınızdır. Saçların yağlanması birçok şeye dayanır. Bunlardan en önemlisi kişinin saçlarının sürekli kirle, tozla muhatap olmasıdır. Diğer bir sebep ise kişinin yağ oranının yüksek olmasıdır. Nadir de olsa genetik özelliklerin etkisi de görülür. Tüm bunların ışığında sizlere önereceğimiz maydanoz maskesi ile ilk aşamada yağlanma azalmaya başlayacak, sonrasında ise bitecek. Tabi bunu saçınızı düzenli olarak yıkamaya devam edeceğinizi söyleyerek iddia ediyoruz. İki haftada bir saç yıkayan birinin saçının yağlanmama ihtimali yoktur.

yağlı saç bakımı

Gerekli malzemeler çok da değil aslında. Bir tutam maydanoz, bir yemek kaşığı hint yağı ve bir yemek kaşığı zeytinyağı. Maydanozu doğruyoruz ve yağlarla beraber karıştırıyoruz. Bu karışımı duş öncesi saçlarımızın dibine yedirerek uyguluyoruz. Yağlı saçlara yağ sürmek de nedir diye düşünmeyin lütfen. Saçtaki yağlarla, sürdüğümüz yağlar farklı yağlardır. Zaten hint yağı ve zeytinyağının birçok saç bakım ürününün, birçok saç kürünün içinde olduğunu görmüşsünüzdür. Ardından duş öncesi 15 ila 20 dakika kadar saçımızda bekletiyoruz bu kürü. Sonrasında saçlarınızı önce duru suyla, ardından da bir bitkisel şampuanla yıkayınız. İşlem bittikten sonra duştan çıkmadan da biraz elma sirkesini yine saç diplerinize ovarak sürün. Elma sirkesi biraz yakma yapabilir, beş dakika kadar da o saçınızda beklesin. Ardından duru suyla ve yine bitkisel şampuanla yıkayın saçlarınızı.

maydanoz maskesi

Bu maydanoz maskesi ile saçlarınız kısa sürede içinde daha az yağlanmaya başlayacak. Bir süre sonra da yağlanma kaybolacak. Fakat yağlanma kaybolsa bile, en az ayda bir bu bakımı saçlarınıza yapmaya çalışın.