Yaş Maya Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

Yaş maya deyip geçmeyin, ciltle ilgili her derde deva, oldukça faydalı bir mineral deposudur. Vücudu hem minerallerle hem de vitaminlerle besleyerek cildi diri tuttuğu gibi bazı sıkıntılardan da cildi korur. Öncelikle nelere nasıl iyi geliyormuş onlardan bahsedelim, sonrasında ise yaş mayayı nasıl kullanacağımızı göreceğiz.
yaş maya ile cilt bakımı

  • Cildin kurumasına ve yağlanmasına engel olur. Yani ne cilt kuruluğundan çatlaklar ne de cilt yağlanmasından sivilce ve siyah noktalar başınıza bela olur. Yaş mayanın önemli bir içeriği olan B16 vitamini sayesinde cildiniz standart bir cilde dönüşebilir, ne yağlı ne de kuru.
  • Aynı zamanda yaş maya cildi yeniler ve cildin daha genç görünmesini sağlar. Bunu ise içerdiği B2 vitamini ile yapar.
  • Var olan sivilcelerinize de iyi gelecek yaş maya, bu özelliği de içinde bulunan yine B vitaminlerinden biri olan B3’ten alır.
  • Ayrıca yaş mayanın bilinen en belirgin özelliği follik asit içermesidir. Follik asidin zaten gebelik için ne kadar gerekli olduğunu tüm kadınlar biliyordur. Gebelik döneminde dışarıdan vücut follik asitle beslenir. Follik asit cildin yenilenmesinde yani ölü derinin ve işlevsiz deri tabakasının atılmasında da büyük rol oynar.

yaş maya maskesi nasıl yapılırYarım yemek kaşığı yaş mayayı, bir yemek kaşığı ılık suda eritiyoruz, zaten bunun sonucunda koyu bir karışım elde edeceksiniz. Bu karışımı özellikle yüzünüzdeki yağlı, cilt kuruması olan, sivilce olan, siyah nokta bulunan bölgelere masaj yaparak sürüyoruz. Bu yüz maskesini yüzünüzde en az on beş yirmi dakika kadar tutmanız gerekiyor. Ardından cildinizi iyice temizleyiniz.