Yaz Ayına Özel Ayran Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Yaz aylarında bazen ani kilo vermeniz gerekebilir. Bir davet öncesi, bir kıyafet giyerek dışarı çıkmak istediğinizde, sahile gidecekseniz bikini ya da mayo giyme öncesi genelde kilo vermek istiyoruz. Bunun sebebi kışın hantallıktan kaynaklanan aldığımız kilolardan kurtulmak. Zaten genelde istatistiksel olarak insanların sonbahar ve kışta kilo aldıklarını, ilkbahar ve yazda ise kilo verdiklerini söyleyebiliriz. Bunun sebebi tabi ki mayo bikini girmekten farklı. Yazın ve baharda sıvı alımı fazla, yağlı ve hamur işi yemekler pek tercih edilmiyor, kışın da aksine sıvı tüketimi az, yağlı, hamur işi yemekler ise en çok tercih edilen yemekler arasında. Yaz ve bahar aylarında insanlar daha enerjik ve hareketli, daha fazla terleme oluyor,  kışın ise genel olarak hareket az. Bunlardan kaynaklı kilo almanız oldukça normal. Şimdi ayran diyeti ile o aldığınız kilolardan kurtulalım.
ayran detoksu
Öncelikle tarifle başlayalım. Organik yağsız bir yoğurttan 3 yemek kaşığı bardağa koyun. Üstüne yarım su bardağı kadar su ilave ediyoruz. Sonra üçer adet maydanoz, nane, rokayı ince ince doğruyoruz ve bardağa ilave ediyoruz. Bu malzemeleri daha içilebilir olması açısından rondodan da geçirebilirsiniz.
ayran kürü
Bu müthiş ayranı her gün öğle yemeği yerine iki bardak olacak şekilde içmelisiniz. Bu diyetin daha etkili olmak isteyenler akşam yemeği yemeyip onun yerine de iki bardak bu tarifle yapacağı ayranı içebilirler. Sabah kahvaltısı için kesinlikle düzgün bir kahvaltı yapmanız gerekiyor. Mümkünse protein içeriği fazla olan bir kahvaltı tercih edin. Et, süt, yumurta, peynir gibi.
Bu harika diyetin yanında bir de günde yarım saatlik yürüyüş yaparsanız bir haftada en az dört kilo vereceksiniz.