Yaz Aylarına Özel Diyet Listesi

  • 1 Star
    Loading...

Yaz aylarında kim sahilde, plajlarda fit gözükmez istemez ki? Yaz aylarında zayıflamak oldukça kolay hatta. Zaten sıcağın etkisiyle ne fazla yemek yiyebiliyor insan, ne de terlemeden durabiliyor öyle değil mi? Bu yüzden yazın diyet yapmak da diğer mevsimlere göre daha kolay oluyor. O zaman sizinle yaz aylarında uygulayabileceğiniz yaz sebze ve meyvelerinden oluşan bir diyet listesi paylaşalım.

yaz diyeti

Yazın kahvaltılar çok önemli. Gün boyu diğer aylara göre sıcaklar insanı daha fazla yoruyor. O yüzden suyu bol sebze ve meyvelerden oluşan güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Örnek olarak yeşil elma, karpuz, kavun, domates, salatalık gibi yaz meyvelerini yemekte özgürsünüz. Bunların dışında yağlı olmamak üzere yumurta, peynir, yoğurt gibi protein oranı yüksek yiyecekler de tüketebilirsiniz. Ayrıca şekersiz olmak şartı ile çay ya da sade kahve tüketebileceksiniz.

Öğle yemeğinde taze yeşilliklerden oluşan bir salata, yağsız yoğurt yemekte özgürsünüz. Öğlenin sıcağında fazla birşey yemek zaten midenizi rahatsız edecektir.

Akşam yemeğinde ise sadece bir tabak zeytinyağlı sebze yemeği ve yoğurt veya salata tüketebilirsiniz.

yaz diyeti 2016

Fark ettiyseniz hiçbir öğünde ekmek, patates gibi karbonhidrat oranı yüksek besinleri tavsiye etmiyoruz. Hem sindirmesi zor hem de kilo aldırmaya çok elverişli besinler karbonhidratlar. Gün içinde zaten bol su içiyorsunuzdur ama mümkünse günlük su limitinizi 3 litrenin altına düşürmeyin.

Yaz aylarında akşam serinliğinde yarım saat yürümek diğer mevsimlere göre çok daha zevklidir. Sağlıklı bir birey spor yaparak ancak sağlığını muhafaza edebilir.