• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yaz Aylarına Özel Yüz Bakımı Tavsiyesi

  • 1 Star
    Loading...

Yaz ayları cilt bakımının ne kadar sıkıntı olduğunun, sürekli terin etkisiyle makyajın bozulduğunun ve teninizin zarar gördüğünün farkındayız. Yaz ayları cildin hem en çok zarar gördüğü, hem de bakımın en zor yapıldığı aydır. Bunu da göz önüne alarak sizinle bir yüz maskesi tarifi paylaşmaya karar verdik. Gün içinde hem yüzünüzün terlemesine, hem yağlanmasına engel olmaya çalışacağız.
cilt bakımı
Bu tarifin olmazsa olmaz elemanı az yağlı organik yarım su bardağı süt. Süt içerdiği proteinli ve besleyici yapısıyla zaten birçok saç bakım, cilt bakım ürününün içinde yer alıyor. Hatta diyetlerde yağsız olmak şartıyla baş tacı bir içecek. İkinci madde ise kestane balı. Kestane balı piyasada bulabileceğiniz bir bal ama onun da organik olması oldukça önemli. Diğer malzemeler ise maydanoz ve limon. Maydanozları ince ince doğramak yeterli olacaktır.
Yarım su bardağı sütü, bir yemek kaşığı kestane balını, bir tutam doğranmış maydanozu ve bir limonun suyunu bir kaba alıyoruz ve karıştırıp on beş dakika beklemeye bırakıyoruz. Bu on beş dakikada zeytinyağlı bir sabun varsa onunla yoksa organik bir sabunla yüzümüzü iki üç kere yıkıyoruz. Siyah noktalarınız varsa onları da sıkabilirsiniz. Ardından yüz maskesini yüzümüzü iyice yedirerek sürüyoruz. Sürdükten sonra en az yirmi dakika kadar yüzünüzde kalması gerekiyor. Ardından duru suyla yıkıyoruz.
yüz maskesi
Bu bakımı akşamları yatmadan önce gün aşırı olacak şekilde yedi sekiz kere yaptığınızda yüzünüzün renginin bile kendine geldiğini göreceksiniz.