Yaz Aylarında Basenlerden Karpuzla Kurtulun

  • 1 Star
    Loading...

Yaz aylarında ne kadar çok sıkıyor dimi göbeğimi nasıl eriteceğim, basenlerden kurtulmam lazım, bikinime, kıyafetlerime nasıl sığacağım dertleri? E tabi kışın hareketsizliğin neden olduğu kilolar hala duruyor? Eğer sadece 3-4 kilo fazlanız varsa karpuz diyeti hem leziz hem de kolay bir diyet olacak. Önemli olan diyeti ve egzersizleri 4 gün boyunca aksatmadan uygulamak.

Karpuz diyetinin en önemli özelliği hem su kaybetmenize engel oluyor, hem de zayıflatıyor. Karpuz biliyorsunuz artık lezzetli hale geldi. Hormonsuz olduğundan emin olabiliriz artık. Bu yüzden de çekinmeden yaz aylarının başından sonuna kadar bu diyeti uygulayabilirsiniz.

karpuz diyeti

Sabah kahvaltısında bir dilim karpuzla, yağsız lor peynir tüketebilirsiniz. Üstüne de şekersiz kahve ya da çay içebilirsiniz. Hatta gün boyu sade olarak çay ya da kahve tüketmenizde bir sıkıntı görmüyoruz.

Öğle yemeğinde ise iki dilim karpuz yemeniz gerekiyor. Bunun dışında öğle yemeğinde yağsız olmak koşulu işe yoğurt da yiyebilirsiniz. Unutmayın, diyetlerde verilen diyet listesini doğru uygulamak önemlidir. Bu yüzden çalışıyorsanız da sabahtan doğradığınız karpuzu yanınızda götürün ve kurumda bir buzdolabında muhafaza edin.

Akşam yemeği biraz daha doyurucu korkmayın. Bir porsiyonu geçmemek üzere ızgara ya da haşlanmış tavuk göğsü yiyebileceksiniz. Yanında yeşilliklerden yapılmış yağsız, limonlu ve sirkeli bir salata da yiyebilirsiniz. Tabi üstüne yine bir ya da iki dilim karpuz yiyebilirsiniz. Karpuz tüketimi akşam yemeğinde de bir dilimi geçmesin.

yaz diyeti

Şimdi gelelim en kritik bölüm olan egzersiz ve spor yapma işine. Yemekten sonra on beş dakika kadar dinlenin ve en az yirmi dakikalık bisiklet, eliptik bisiklet ya da koşu yapın. Çok hızlı yapmaya gerek yok ama aynı tempoda yapmak önemlidir bu sporları. Sonrasında ise setler halinde, örneğin; 20 kere 3 ya da 15 kere 4 gibi, eller önde çök kalk hareketi yapın. 4 gün boyunca bu egzersizleri ve diyeti doğru bir biçimde uygularsanız basenlerden ve göbekten kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Karpuz diyeti çok sağlıklı bir diyettir. Sizi susuz bırakmadığı gibi, kilolardan da hızlı bir şekilde kurtulmanızı sağlar.