• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yaz Aylarında Kuru Cilt Bakımı

  • 1 Star
    Loading...

Normalde zaten kuru bir cilde sahip olanlar yaz aylarından inanılmaz fazla sıkıntı çekerler ve özellikle havayla temas halinde olan yüz bölümleri başta olmak üzere elleri, kolları, ayakları çatlamaya başlar. Bu da kuru cilde sahip insanları bir çok krem, ilaç kullanmaya iter. Kuru ciltleri olmayanların ise yazdaki kuru iklimle beraber ciltleri kurumaya, pul pul dökülmeye, kaşınmaya başlar, bu durum da zamanla sıkıntı yaratır. Yaz aylarında deri dökülmesi, cilt kuruması, cildin çatlaması gibi durumlara çare olacak şey doğal çözümlerdir. Biz de sizler için doğal bir kür hazırladık.kuru cilt maskesi Bir adet salatalık, bir tatlı kaşığı kestane balı, iki yaprak marulu bir robotla karıştırın. Eğer mutfak robotunuz yoksa bunu marul ve salatalığı rendeleyerek de yapabilirsiniz. Sonra malzemeleri bir kaseye koyun ve yaklaşık yarım saat kadar buzdolabında dinlenmeye bırakın. Soğumuş olan karışımı yarım saat sonra cildinizin kuruyan bölümlerine masajlar yaparak sürün. Eğer bacaklarınızın tamamı kurumuşsa bu cilt bakım kürü yeterli olmayabilir. Bu yüzden oranlarla oynayıp istediğiniz miktarda cilt bakım kürü elde edebilirsiniz.
kuru cilt için bitkisel çözüm Yazın genelde nemlendirici kremlerle bu sorunlarla baş etmeye çalıştığınızın farkındayız. Bu ürünleri alırken ve kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken konu doğal ürünlerden elde edilip edilmediğidir. Aksi takdirde geçici çözümler sunuyor gibi gözükürler ve zamanla kimyasal içerikleri yüzünden derin çukurlara, daha ağır cilt hastalıklarına sahip olabilirsiniz. İşte bu yüzden cilt bakım ürünlerinin doğal, organik olması çok mu çok önemlidir.