• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yaz İçin Şok Diyet

  • 1 Star
    Loading...

Yaz mevsimi yaklaştıkça tabi ki herkeste bir zayıflama isteği uyanıyor. Gerek bikinilerden ya da şortlardan fırlayacak basen ve göbekler, gerekse yaz kıyafetlerini giymenize engel olacak yağlar bizleri oldukça rahatsız edecek. Dolayısıyla kısa sürede kilo verme çareleri arayacağız. Kısa sürede kilo verme konusunda da şok diyetlerin üstüne yok gerçekten. Şok diyetlerin mantığı vücuda normal beslenme sisteminden çıkararak kısa süreliğine vücudu şoka uğratma mantığına dayanıyor. Aslında düşündüğümüz zaman mantıksız da değil, zaten kısa sürede kilo verdiren tüm diyetler vücudu şok etme mantığına dayanır, adına şok diyet demeseler bile. Şimdi gelelim yaz için şok diyet listesine.

2016 yaz diyeti
Sabah kahvaltısında bir adet light etimek, az yağlı beyaz peynir ve yeşil çay yeterli olacaktır.
Öğle yemeğinde ise zeytinyağlı brokoli, taze fasulye, barbunya, bamya, pırasa gibi yemeklerden bir porsiyon yiyebilirsiniz.
Akşam yemeği yine zor geçecek. 1 adet light etimek, 1 kase yoğurt ve bol yeşillikli, limonlu ve sirkeli bir salata tüketebilirsiniz.
Akşam yatmadan yarım saat önce de bir bardak yeşil çayı unutmayın.
Günde en az 20 dakikalık hafif tempoda koşu ya da yarım saatlik tempolu bir yürüyüş yapmanız gerekiyor. Spor yapmayı sevmiyor olsanız da dört gün boyunca spor yapmaktan çekineceğinizi zannetmiyoruz.

yaz diyeti
Bu diyeti dört gün uygulayın ve en az üç kilodan kurtulun derim
Şok diyetler ağır diyetler olduğundan kalp, böbrek ve tansiyon hastalarına, hamilelere, emziren annelere, tavsiye edilmemektedir.