Yaz Sıcaklarında Serinletici Kür

  • 1 Star
    Loading...

Yaz sıcaklarından siz de illallah etmişsinizdir. Türkiye’de yaz son yıllarda oldukça fazla sıcak geçiyor. Zaten genel olarak zayıflıyorsunuzdur. Çünkü hem terliyorsunuz, hem de yemek seçiminde muhtemelen yağlı yemeklerden kaçıyorsunuz. Doğal olarak da yağlı ve şekerli yiyeceklerden kaçarak ve bol sıvı alarak kilolardan bir nebze de olsa kurtulacaksınız.
Biz ise nasıl sıvı almanız gerektiği ve nasıl düzgün bir şekilde zayıflamanız gerektiği konusunda sizlerle birkaç ipucu paylaşacağız. Öncelikli olarak sıvı alımında şekerli ve kola gibi asitli içeceklerden kaçmak önemli. Hem doyurucu, hem serinletici hem de kilo verdirici bir içeceğe ihtiyaç var.
soda limon kürü
Bir şişe soda, bir adet yeşil elma, bir tane limon bu içecek için yeterli malzemeler. Öncelikle limonu sıkıp suyunu bir bardağa alıyoruz. Ardından bir adet yeşil elmanın da aynı şekilde suyunu çıkarıyoruz. Bir bardağa bir şişe sodayı, limon ve elma suyunu ekliyoruz. Mükemmel zayıflatan kür artık hazır. Bu kürü öğlen iki bardak, yatmadan önce de bir bardak olacak şekilde içiyoruz.
Normal ekmeksiz bir kahvaltı, yağsız yemeklerden bir akşam yemeği serbest. Öğlen yemeğini ise içecekle geçiştiriyoruz.
Bu kürü bir hafta boyunca öğlen yemeği yerine ve akşam yatmadan tüketmelisiniz.zayıflatan egzersiz
Her akşam yemek sonrası yapacağınız yirmi dakikalık yürüyüşler de zayıflamanıza büyük katkı sağlayacak. Sadece diyet ya da kür uygulayarak kilolardan kurtulma fikri güzel olsa da sağlıklı ve düzgün bir zayıflama olmaz, unutmayın.