Yazın Nasıl Zayıflarım?

  • 1 Star
    Loading...

Aslında yazın zayıflamak oldukça kolay. Kışa göre hatta bayağı kolay. Elbette dikkat etmezseniz eğer bazı hususlara yine de zorlanabilirsiniz.

1- Bol su için.

Yazın su içmek kışa göre tabiki daha kolay. Ama doğru zamanda içmek en önemli husus. Sabah kalkar kalkmaz aç karna en az iki bardak ılık su içmek vücuttaki yağın parçalanmasını sağlar, vücuttan toksin maddelerin atılmasına yardımcı olur. Böylece kilo verme hızınızı artırır.

2- Spor yapmaktan çekinmeyin.

Spor yapmak yazın yine çok daha kolay. Yüzmek tabi imkanı olanlar için sporların başında geliyor. Bu imkana sahip olmayanlar ise günde en az yarım saatlik yürüyüşler yapmalıdır.

3- Yağlı yemeklerden uzak durun.

Kışın insanlar yağlı yemekleri daha çok tercih ederken yazın tam aksine daha çok yağsız ve zeytinyağlı yemekleri tercih ediyor. Eğer siz de yazın yağlı yemeklerden kaçanlardansanız sıkıntı yapmanıza hiç gerek yok.

4- Abur cubur yok!

Abur cubur, hazır gıdalar vücuda her zaman zarar verir. Kilo alma dışında kansere kadar götüren bu maddeler sağlıklı yaşam için de uzak durulması gereken gıdalardır.

5- Öğün dışı yemek yemeyin.

Günde 3 öğün yemek neyimize yetmiyor değil mi? Ara öğün de neymiş? Zayıflamak isteyenlerin günde 3 öğün dışında herhangi bir gıda tüketmesini takip etmiyoruz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.