Yine Bir Yoğurt Kürü

  • 1 Star
    Loading...

Sitemizde daha önce de gerek pul biberli gerekse zencefilli yoğurt kürleri paylaşarak zayıflamanıza yardımcı olduk. Yine sizlerle bir yoğurt kütü paylaşacağız ve bu kürü düzenli olarak kullanmanızı önereceğiz. Kürlerin en büyük avantajları, diyetler gibi zorlamaması ve sağlıklı bir biçimde kilo verdirmesidir.

Yoğurdun ne kadar yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı bir etkisinin olduğunu zaten biliyorsunuz. Bir de yoğurda zayıflamaya faydalı ve sağlığa yararlı ürünler eklendiği zaman müthiş zayıflatıcı etki gösteriyorlar. İşte biz de sizlerle müthiş bir tarif paylaşacağız.
yoğurt kürü

Gerekli malzemeler ise şu şekilde. Bir miktar yoğurt, zerdeçal, kestane balı, tarçın tarifimiz için yeterli malzemelerdir.

Bir kase yoğurdun içine bir çay kaşığı zerdeçal, bir çay kaşığı tarçın koyuyoruz. Onları biraz karıştırdıktan içlerine bir yemek kaşığı kadar kestane balını ekliyoruz ve iyice karıştırıp en az on dakika bekletiyoruz. Zayıflatan yoğurt kürümüz artık hazır sayın okurlar. Bu yoğurt kürünü yaparken ne çok fazla zaman, ne de çok malzeme harcadınız. Gördüğünüz gibi kolay bulunabilen malzemelerden, kısa sürede hazırlanabiliyor.

yoğurt diyeti

Bu kürü sabah kahvaltısı ve öğle ve akşam yemeklerinden yarımşar saat önce yemek üzere hazırlıyoruz. Eğer çalışıyorsanız ve kurumda yoğurdunuzu saklayabileceğiniz bir buzdolabınız varsa bu kürü hazırlamak hiç de sıkıntı değil. Geceleri de yatmadan önce bir kase yoğurt kürü yiyoruz.

Kürler diyet yapamayanlar için mükemmel formüllerdir. Diyet her ne kadar daha fazla ve daha hızlı kilo verdirse de, kürler zor olmadıkları için son yıllarda daha çok tercih ediliyor. Spor yapmayı seviyorsanız, kürle beraber akşamları da yarım saatlik egzersizler yapmayı ihmal etmeyin.