Yiyerek Zayıflama Metodu

  • 1 Star
    Loading...

Ne güzel şey değil mi yiyerek zayıflamak? Eminim herkesin hayalinde hem yemek yemek hem de zayıflamak vardır. Fakat bu çoğu diyette mümkün görünmüyor. Çünkü diyetlerin çoğu yememe, aç kalma mantığına dayalı ve sonrasında verdiğiniz kiloları geri alma ihtimali bulunuyor. Bu ihtimali gerçekleştirmek yani yiyerek kilo vermek istiyorsanız önceliğiniz doğru yemekleri doğru zamanda yemek üzerine olsun. Doğru zaman kavramı oldukça önemli. Öğünlerin zamanına oldukça dikkat etmek gerekiyor. Zamansız yenilen yemekler, ekstradan öğün dışı yapılan ara öğünler kesinlikle kilo verdirmez, aksine kilo aldırır. Makul ve mantıklı olan doğru zamanda yemek yemektir ve programlı yaşamaktır.

yiyerek kilo verme

Doğru yemek tercihini nasıl yapacağım sorusunun cevabını vereceğim şimdi de. Örneğin karbonhidratı kesmek bir numaralı iş. Karbonhidratlı gıdalar yerine doğru olan protein içeren et yemekleri, sebze yemekleri tüketmektir. Hatta doyana kadar yiyebilirsiniz.

Örnek menümüz ise şu şekilde olacak.

zayıflama

Sabah kahvaltısında haşlanmış yumurta, sınırsız sebze, yağsız peynir, az zeytinyağlı zeytin tüketebilirsiniz.

Öğle ve akşam yemeklerinde de oldukça rahatız. Doyana kadar ızgarada ya da fırında yağsız olarak yapılmış kırmızı et, beyaz et veya balık tüketebilirsiniz. Ayrıca yağsız olmak şartıyla sebze ve yoğurt da sınırsız tüketebilirsiniz.

Önemli olan ara öğünde azıcık bile olsa bir şey tüketmemek, akşam yatmadan ve sabah kalkınca en az bir bardak su içmektir. Bu şekilde metabolizmanızı hızlandırmış ve sonrasında zayıflamış olacaksınız.