Yiyerek Zayıflatan Kiraz Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Kiraz lezzetli olduğu kadar da vücut için yararlı bir meyvedir. Nereden mi çıkarıyoruz bunları? Öncelikle iyi özelliklerinden bahsedelim kirazın. Kiraz bol sulu olması sindirim sisteminizin ve boşaltım sisteminizin artmasını sağlayacak, doğal yollarla hem ödem atmanıza yardım edecek, hem de doğal yollarla zayıflamanızı sağlayacaktır. Kiraz aynı zamanda melatonin içerir. İşin güzel yanı piyasada melatonin içerikli diye satılan diğer ürünlerle kıyaslandığında bitki özlü, organik mi organik bir kaynak olduğu su götürmez bir gerçektir. Bildiğiniz gibi doğal melatonin gece uyumayı kolaylaştırır, nefes alış verişini düzenler ve kalp ritminin düzenini korur. Kirazın bir diğer ve bilinmeyen özelliği ise antioksidan özelliğidir. Bu özelliği sayesinde hücre yenilenmesinde, toksinlerin vücuttan atılarak doğal detoks yapılmasında etkilidir.

kiraz ile zayıflama Yani kiraz hem detoks yapar, hem sindirim ve boşaltımı hızlandırır, hem de hastalıklara çare olur, bu özellikler ışığında zayıflamaya da büyük katkı sağlar. Bakalım nasıl tüketmek gerekiyor kirazı zayıflamak için.
Sabah kahvaltısında kirazın kendisini ya da taze sıkılmış olarak suyunu içmek lazım. Sabah kahvaltısı önemli bir öğün olduğundan kiraz veya kiraz suyunun yanında yumurta, peynir, yoğurt, badem gibi protein içerikli gıdalar da tüketebilirsiniz.
Öğle yemeğinde ise bir tabak sebze yemeği ve bol yeşillikli salata ile rahatça doyabilirsiniz. Yemeğin yağsız ya da çok az yağlı olmasına lütfen dikkat edin.
Akşam yemeğinde yine protein içerikli yemekler yine sıkıntısız tüketebileceğiniz yemekler. Hindi, tavuk, kırmızı et, balık gibi besinleri yağsız olarak ızgarada ya da haşlayarak tüketebilirsiniz. Bunları sindirmek için kiraz suyu ya da yemek sonrası bir kase kiraz sizi rahatlatacaktır. İsterseniz kiraz suyu ile maden suyunu da karıştırarak içebilirsiniz.kiraz suyu diyeti Kiraz diyeti zayıflamak için müthiş bir çözümdür, detoks etkisi, sindirimi hızlandırıcı etkisi paha biçilemez özelliklerdir. Fakat bunun yanında elbette ki sporda kaçınılmazdır. Bu diyeti uyguladığınız süre boyunca en az iki günde bir olmak şartıyla egzersiz yapmalısınız. Bunu ister evde step gibi egzersizlerle yapın, isterseniz de dışarı çıkıp yarım saat kadar yürüyün. Sporun yararını diyetle birlikte hızlı bir şekilde görmüş olacaksınız.