Yoğurt ile Şok Diyet

  • 1 Star
    Loading...

Her derde deva,  diyetlerin baş tacı, olmazsa olmazı yoğurt ile de şok diyet yapmak mümkün.  Vücudun aniden beslenme mantığını değiştiren,  vücudu şoka sokarak hemen yağ parçalatan ve yakan şok diyetler,  çok sık uygulanmamalıdır.  Bir şok diyetin üstüne en az 3 ay bir daha şok diyet yapılmamalıdır.

Yoğurt şok diyeti bir kür gibi düşünülmeden ve uzun süre yapılmamalıdır.  Bu diyeti yaparken bir haftadan uzun sürmemesine özen gösterin.

Şimdi gelelim yoğurt diyetinin nasıl yapılacağına. Kahvaltı çok önemli bir öğün fakat yoğurt da bir o kadar faydalı bir besin.  Yani korkmayın sadece yoğurt yeterli olacak kahvaltı için.  Yoğurdun kahvaltıda 2 kaseti geçmemesi önemli. Öğle yemeğinde bir sebze yemeği,  et yemeği ya da salata gibi sağlıklı bir yemek yiyebilirsiniz. Yani öğle yemeğinde abartmamak kaydıyla her türlü yemek serbest.  Et yiyorsunuz yağda pişmemesine ve sebze yemeklerinde fırında ya da zeytinyağlı olmasına dikkat edelim.  Neticede diyet yaparken sağlıksız yemek yemek istemeyiz. 

Akşam yemeği ise yine sert geçecek.  Bir ya da iki kase yoğurda biraz kara biber,  biraz pul biber biraz da nane ve kekik ekleyin ve karıştırın. Sevenler kimyon da ilave edebilir.  Akşam yağ yakmak adına yoğurdu baharatlı tüketmek gerekiyor yani. Baharatlar,  yağ yakma konusunda başarılı gıdalardır. Yoğurt da yağ parçalama ve tok tutma konularında usta olunca tıpkı yoğurt kürü gibi bu öğünde de baharat ve yoğurt birleşiyor.

Yoğurdunuzu seçerken light,  yağsız ya da süzme yoğurt olması gerekiyor.  Diyetler için ideal olan yoğurt çeşitleri  bunlar. Diyeti bir haftadan uzun olmamak kaydı ile 3 ayda bir tekrar edebilir ve fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.