Yulaf Ezmesi ile Zayıflama

  • 1 Star
    Loading...

Dukan diyeti meşhur yiyeceklerinden yulaf ezmesi ile zayıflama nasıl olurmuş onu anlatacağız şimdi. Yulaf kepeği diğer tahıllardan yüksek miktarda içerdiği lif ve protein yapısıyla ayrılır. Hem tok tutan hem de sindirim ve boşaltım sistemini rahatlatan bu müthiş ikili yapı, diyetlerde en çok konuşulan yapılar zaten. Bakalım nasıl tüketebiliriz yulaf kepeğini.

Kahvaltıda yulaf kepeği tüketmek çok kolay. Tadı zaten kötü olmadığı için bir çok şekilde tüketebiliyoruz yulaf kepeğini. Örneğin bir kaseye dört beş yemek kaşığı yulaf kepeği koyun ve üstüne yarım su bardağı yağsız süt ilave edin. Biraz karıştırdıktan sonra bu şekilde yiyebilirsiniz. İsteyenler karışıma doğranmış kuru kayısı, kuru üzüm, kuru incir ilave ederek çok daha lezzetli bir hale getirebilir.

Öğle ya da akşam yemeklerinde de yulaf kepeğini farklı şekillerde tüketmek mümkün. Yulaf kepeğini aynı sütlü yapar gibi yoğurtla yapabiliriz mesela. Ayrıca salatanıza aynı baharat gibi bolca ilave edebilirsiniz. 

Öğlen ya da akşam yemeğinin birinde sulu yemek tüketin. Sulu yemeğe ihtiyacınız olacak yulaf ezmesi diyeti yaparken.

Bol bol sıvı tüketin. Proteinli gıdalar fazla tüketildiğinde kabızlık gibi sorunlara yol açabilirler.

Bu yulaf ezmesi diyeti programı iki hafta süreyle uygulandığında metabolizma hızınızı artırır, sindirim ve boşaltım sistemlerinizi rahatlatacak, kısa sürede detoks yapmanızı ve kilo vermenizi sağlayacaktır. Yulaf ezmesi tarifleri ile hem sağlıklı ve hem de rahat bir şekilde kilo vermeye hazır olun 😀