Yulaf Kepeği Ekmeği Yapımı

  • 1 Star
    Loading...

Diyetlerde, kürlerde hatta çoğu zayıflama mantığında ekmeğin olmaması bizleri çok zorluyor. Özellikle kocanıza bir diyet yaptırıyorsanız, ekmeksizliğin onu ne kadar etkilediğini görüyorsunuzdur. Biz de madem ekmeksiz diyet sevmiyor okurlarımız, o zaman onlara hem faydalı hem de kalorisi düşük bir ekmek yaptıralım dedik. Böylece hem diyetlerde psikolojik olarak kendinizin yarattığı sürekli aç kalma durumundan, hem de ekmeksiz de doyulmuyor mantığından kurtulmuş olacaksınız. Yani hem ekmek yiyeceksiniz, hem de zayıflayacaksınız harika değil mi? Yulaf kepeği ve yulaf kepeği ekmeği genelde dukan diyeti ile birlikte anılan yiyeceklerdir. Hatta bu ekmeğe dukan ekmeği de denilmekte. Dukan gibi bir üstat bile tavsiye ediyorsa düşünün ne kadar yararlı bir diyet ürünü olduğunu. Yulaf kepeği ekmeği tarifi için gerekli malzemeler için şöyle:
dukan-ekmegi7 yemek kaşığı yulaf kepeği
Koyduğunuz yulaf kepeğinin yarısı kadar light süt (Bu tarifte 3,5 yemek kaşığı)
1 çay kaşığı maya
2 adet yumurta (isteğe bağlı)
Yarım tatlı kaşığı kadar tuz
Yine isteğe bağlı bir tatlı kaşığı yağsız yoğurtyulaf-kepegi-ekmegiBu malzemeleri bir kaba koyun ve mikserle ya da bir çatalla iyice karıştırın. Ardından öncesinde 200 derecede 10 dakika kadar önce ısıttığınız fırına, yağlı kağıt kullanarak sürün. 15 dakika turboyu açmadan pişirin. Tüm diyetlerde hatta hayatınız boyunca tercih edebileceğiniz, tam bir diyet ekmeği olan yulaf kepeği ekmeği hazır. Nasıl olsa diyet ekmeğidir diye abartarak yememenizi öneriyoruz.
İsteyenler ekmeği yağsız beyaz peynir, biber, domates ekleyerek de tatlandırabilirler. Özellikle kahvaltıda poğaça gibi yiyebilirsiniz bu şekilde.