Yulaf Kepeği Mucizesi ile Zayıflama

  • 1 Star
    Loading...

Yulaf kepeğinin faydalarını şimdiye kadar duymayan kalmamıştır. Yulaf kepeği o kadar mükemmel bir besindir ki yiyenler önce ekmeğini yapmıştır ve ardından dünya kadar kek, kurabiye tarifi üretilmiştir hakkında. İnsanlar yulaf kepeğinin faydasını görmeseler bu tarifleri üretirler mi sanıyorsunuz? Yulaf kepeği çok sıkı olan Dukan Diyetinde bile serbest olan tek protein dışı besindir düşündür. Profesör Dukan bile yulaf kepeği mucizesini fark etmiştir ve protein ağırlık diyetine bol lifli bir yapıya sahip olan yulaf kepeğini eklemeyi ihmal etmemiştir.
Yulaf kepeği lifli yapısı ile tok tutma, proteinli özelliğiyle kilo verdirme özelliklerine sahiptir. Bu özelliklerden yararlanarak sizin için yulaf kepeği içerikli bir diyet listesi hazırladık.yulaf kepeği diyeti Kahvaltıda zaten yulaf kepeği dışında bir şey yememelisiniz. Yulaf kepeği tek başına yenilmesi zor olan bir yiyecektir. Bu yüzden de sizlere önerimiz yulaf kepeğini bir kaseye koymanız ve üstüne en az yarım su bardağı yağsız süt koymanız. Sütün yağsız olması diyetin mantığına aykırıdır, lütfen bu konuda hassas olun veya diyet süt olan az yağlı sütleri kullanın.yulaf diyeti Öğle yemeğinde bir porsiyon haşlanmış ya da ızgara etin yanında yulaf kepeğinden yapılmış bir dilim ekmek yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinde rahatça yetecek kadar bir menüdür bu size.
Akşam yemeği ise çok daha az fakat çok daha fazla doyurucu. Bir kase yağsız yoğurdun içine iki ya da üç yemek kaşığı kadar yulaf kepeği atıp iyice karıştırıyoruz.

Akşamları spor ve egzersiz yapmak inanılmaz rahatlatıcıdır ve bir süre düzenli yapıldığından insanda mutluluk hormonu salgılanmasına neden olur. Düşünsenize hem zayıflayıp, hem mutlu olacaksınız 😀