şişli vip bayan

Yumurtalık Kanseri Belirtileri Nelerdir?

  • 1 Star
    Loading...

Yumurtalık kanserinin belirtileri kadından kadına değişebildiği gibi, belirtilerin şiddeti de aynı şekilde farklılıklar göstermektedir. Genel olarak kanserlerin tümünde olduğu gibi, erken teşhis önemlidir ve belirtileri hissettiğiniz anda doktora başvurmanız gerekmektedir. İlla kanseri olacağınızdan değil, önemli olan önlem olmak, kanserin varlığını bilerek bilinçli yaşamayı öğrenmektir.

Yumurtalık kanserinin belirtileri arasında adet düzensizliği, adetin kesilmesi bir numaralı sebeptir. Beslenmeye, gebeliğe, yumurtalık kistine de bağlı olarak adet düzeniniz bozulabileceğinden, her adet gecikmesini kansere sakın ha yormayınız. Adet gecikmesinin sebepleri say say bitmez fakat korkmadan sakin bir şekilde yumurtalık kisti, beslenme bozukluğu gibi sorunları da göz önünde bulundurarak doktorunuza başvurunuz. Hatta gebelik de adet kesilmesinin kaynağıdır.

Sadece yumurtalık kanserine özel bir belirti tabiki yoktur fakat aşağıda gördüğünüz sorunları sıklıkla yaşıyorsanız eğer doktora gitmeyi ihmal etmeyin.

Karın bölgesinde şişkinlik

Karın ve göbek bölgesinde kitle

Karın ve göbek bölgesinde şişkinlik

Karın ve bel çevresinde ağrılar, sızılar

Karın ve göbek bölgesinde ödem

Karın ve göbek bölgesinde sızı şeklinde acı

Karın, göbek ve bel bölgelerinde kasılmalar

İdrar yaparken yanma

İdrar kokusunda değişim(Ağır ve keskin koku)

İdrar yaparken zorlanma

İdrar kaçırma

Bu belirtilerden herhangi biriyle karşılaşmayı beklemeden her yıl gerekli kontrolleri yaptırmanızı öneririz. Eğer doktorunuz yumurtalık kanseri koyduysa ya da bir yakınınıza yumurtalık kanseri teşhisi koyulduysa aşağıdaki makaleyi okuyarak bilgi alabilirsiniz. Sağlığınız için hayatınız için kontrollerinizi hiç bir zaman ihmal etmeyin unutmayın kanserin yaşı yoktur.

Doktorunuz Yumurtalık Kanseri Teşhisi Koyduysa