• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yunan Yoğurdu Kürü

  • 1 Star
    Loading...

Yunan yoğurdu bizim yoğurttan biraz daha farklı lezzette ve protein miktarı biraz daha fazla. Bu yüzden Yunanlar da diyet yaparlarken yoğurdu fazlasıyla tercih ediyorlar. Biz de buna dayanarak üç günlük bir şok diyet listesi hazırlamaya karar verdik. Bildiğiniz gibi protein ağırlıklı diyetlerde ve şok diyetlerde genelde yaptığımız diyeti fazla uzun tutmamak. Protein diyetleri gut hastalığı gibi protein hastalıklarına neden olabilirken, şok diyetlerde vücudun zayıflamasına, bağışıklık sisteminin çökmesine ve bu nedenlerle bir çok hastalığa davetiye çıkarabilir. Bu yüzden ne olursa olsun sert, kısa süreli olan şok diyetleri fazla uzun süre yapmayınız.
yoğurt kürü Yunan yoğurdu ile şok diyeti uygulamak isteyenlere ise diyet listesi şu şekilde olacak.
Kahvaltıda bir kase yoğurt yemeniz gerekiyor. İsteyenler kahvaltıda yoğurda ilaveten domates, salatalık ve marul da tüketebilirler.
Öğle yemeğinde yine bir kase yoğurt olacak. Yoğurdun yanında bir kase de yeşillikli salata tüketebilirsiniz. Salatayı yaparken limon ve sirke kullanabilirsiniz fakat yağ ve nar ekşisi kullanmamaya özen gösteriniz.
Akşam yemeğinde bir kase yunun yoğurdu ve ızgarada ya da tost makinesinde yapacağınız bir parça tavuk göğsü tüketmelisiniz.yunan yoğurdu Gördüğünüz gibi tavuk ve yoğurt dışında sadece sebze tüketimi serbest. Yunan yoğurdunun yaklaşık olarak yarısı protein içerir. Tavuk göğsü de yüksek protein içeriklidir. Sebzelerin de sulu içeriği ödem atmanıza ve hızlı kilo vermenize katkıda bulunacaktır.
Üç gün boyunca günde en az yarım saat hızlı tempo yürüyüş ya da yirmi dakika kadar düz koşu yapmanız gerekiyor. Fazla protein alımına hem çare olmuş olacak, hem de zayıflama hızınızı artıracaktır bu kardiyolar.