Zayıflama Üstadı Sebze Salatası

  • 1 Star
    Loading...

Sebzeler içinde oldukça az yağ ve karbonhidrat bulunduran, buna rağmen sıvı oranı oldukça yüksek olan besinler olduğundan diyetlerde sık sık tercih edilirler. Biz de sebzelerin bu özelliklerinden yararlanarak sizlerle zayıflatan sebze salatası paylaşmak istedik. Yazın ve kışın seçeceğiniz farklı sebzelerle bu sebze salatası diyetini yapabilir ve kilo verebilirsiniz.
salata diyeti
Öncelikle kahvaltıda daha çok domates, salatalık, biber gibi su oranı yüksek sebzelerle kahvaltı yapmanızı istiyoruz. Bunun sebebi akşamdan kalma ödemleri atmanıza yardımcı olmaktır. Özellikle detoks yapma özelliği bu diyeti daha çekici hale getiriyor. Ödeminizi attığınızda vücudun zayıflaması daha hızlı olacaktır.
Öğle yemeğinde daha doyurucu sebzelerden oluşan bir salata yapmalısınız. Bu sebzeler lahana, patlıcan, brokoli, havuç gibi daha doyurucu yemeklerde sık kullanılan sebzelerdir. Ayrıca öğle yemeğinde sarımsaklı yoğurt kullanarak haşladığınız sebzeleri de tüketebilirsiniz.diyet salatası Akşam yemeğinde ise yeşillik salatası yemelisiniz. Bu sebzeleri her öğünde farklı farklı yemek hem sizi sıkmayacak hem de vücudun ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olacak. Akşam yemeğinde de salatanızda limon kullanarak salatanızı tatlandırabilirsiniz. Yeşillik olarak marul, maydanoz, yeşil soğan, roka, ekşimen, taze nane gibi yeşillikleri kullanabilirsiniz.
Bu kadar güzel bir diyetle birlikte günde yarım saat tempolu yürüyüş de yaparsanız hem sağlıklı hem de hızlı bir zayıflama yaşarsınız. Spor yapmazsanız dengesiz kilo verme gerçekleşebilir, örneğin basenlerden verirken göbekten veremeyebilirsiniz. Sporun faydası kilo vermeyi dengeli dağıtır ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlar.