• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zayıflatan Brokoli Kürü

  • 1 Star
    Loading...

Zayıflama konusunda oldukça başarılı sebzelerden biri de brokolidir sayın okurlar. Brokoli içeriğiyle vücudun hem sindirimini hızlandırır hem de metabolizma hızını artırır, böylece zayıflama tabi ki hızlıca gerçekleşir. Brokoli aynı zamanda o kadar doyurucu bir sebzedir ki hiç diyet yapıyormuş gibi hissetmeyeceksiniz.
Size brokoli ile kolayca yapabileceğiniz bir kaç tarif vereceğiz. Bu tarifleri kahvaltı, öğle yemeği ya da akşam yemeğinde tüketebilirsiniz.
brokoli ile zayıflama
Bunlardan ilki sebzeli brokoli salatası. Brokoliler parçalanarak bir tencereye konulur ve ardından haşlanır. Küçük parçalarına ayrılmadan bütün halde tencereden alınır ve yanında salatalık, domates, marul, yeşil soğan ile salata yapılarak ikram edilir.
Diğer bir süper tarif ise sadece brokoliden yapacağımız bir yemek. Önce yine sebzeli brokoli salatasında olduğu gibi brokolileri haşlıyoruz. Haşlanmış brokolileri bir kaba alıyoruz. Ardından üç dört diş sarımsağı dövüyoruz ve süzme yoğurtla karıştırarak güzel bir sarımsaklı yoğurt hazırlıyoruz. Sonra da brokolilerin üzerine yayıyoruz. Sevenler biraz kırmızı biber yakıp üstüne dökebilirler.
brokoli kürü
Brokoli çorbası, brokoli yemeği de yenilebilecekler arasında.
Bu tarifleri günde üç öğün yemekleriniz yerine tercih ederseniz, kısa sürede ne kadar kilo verdiğinizi göreceksiniz. Ve kilo verirken sağlıksız haplar kullanmamış, uzun diyetler yapmamış olacaksınız.
Bir de işin spor tarafı bir de. Spor her türlü diyette olmazsa olmazdır. Ama zaten biz hiç zamanınız olmadığı için özellikle sizlerle zayıflama kürleri paylaşıyoruz. Siz en iyisi spor yapacağım diye kendinizi kasmayın ama çalışıyorsanız bile öğle yemeği tatillerinde en az yirmi dakika yürüyün.