Zayıflatan Kayısı Hoşafı

  • 1 Star
    Loading...

İdeal kilonuzu dengelemek adına özellikle de göbek eritmeniz için en iyi yöntemlerden birisi de kayısı kürü olarak adlandırılan, şeker dengeleyen, tok tutan kayısı hoşafı  içmenizdir. Kayısı suyu midenin daha iyi sindirmesinde büyük rol oynamaktadır. Fakat şekerli olacağı için birçoğumuz sevdiğimiz halde kayısı hoşafından uzak dururuz. Şekersiz olarak da bu işlemi yapabilecek, artık sizler de kayısı hoşafı sayesinde yağlarınızı yakacak ve midenizin sindirim hızının artmasına yardımcı olacaksınız.

kayısı kürü

Öncelikle kayısılarımızı ılık bir su içerisinde yaklaşık bir saat kadar bekletiyoruz ve akabinde tencereye bir litre su koyarak kaynatmaya başlıyoruz. Şeker kullanmayacağımız ama tatlandırmamız gerektiği için de içerisine ortalama yüz gram kadar çiçek ya da kestane balı ilave ediyoruz ve kaynayan su da karıştırmaya başlıyoruz. Bal tamamen eriyinceye kadar kaynatıyoruz daha sonra da ılık suda bekletmiş olduğumuz kayısıyı soğuk suda tekrardan yıkayarak kaynayan tencere içerisine atıyoruz ve kayısılar yumuşayıncaya kadar kaynatma işlemimize devam ediyoruz. Bu karışım tamamlandıktan sonra biraz dışarıda bekleterek ılımasını sağlıyoruz ve daha sonra buzdolabına koyuyoruz. Hoşafımız dolapta soğuduktan sonra tıpkı çay içer gibi her hafif öğünden sonra bir bardak içiyoruz. Tok karnına tıpkı bir tatlı niyetine ya da çay içermiş gibi bu kayısı hoşafını tüketebiliriz.

kuru kayısı zayıflatır mı

Aynı zamanda sabah aç karnına bir tane kuru kayısı yememiz her zaman mide sindirimi için de oldukça güzel bir yöntem olduğu gibi sizin tok tutmaya yardım edecek ve sizlere ideal kiloya ulaşmada yardımcı olacaktır. Kayısı kurusu ve kayısı suyunun kendi içindeki doğal şeker sayesinde hem vücudunuzun şeker dengesi bozulmayacak, hem de sağlıklı ve yavaş bir biçimde zayıflayacaksınız.