• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zayıflatan Meyve Çayı

  • 1 Star
    Loading...

Meyveler inanılmaz kritik zayıflama ürünleridir. Hem zayıflatırken şekerli içeriklerinden dolayı tokluk hissi verirler, hem de tatsız tuzsuz kürler gibi içerken sizi zorlamazlar. Zayıflama çayları genel mantık olarak zayıflatırken yağları parçalıyor ve zayıflamayı hızlandırıyor. Bütün halinde bulunan yağları yakmak oldukça zordur. Bu yüzden yağların vücutta parçalanması oldukça önemli bir faktördür. Bizim vereceğimiz tarif de bu mantığa dayanıyor ve zayıflama konusunda endişelerinize son veriyor. Gelelim Zayıflatan meyve çayı tarifimizin malzeme listesine:

İki adet orta boy yeşil elma

İki adet mandalina ya da bir adet orta boy portakal

Bir adet limon

Üç dört tane maydanoz

İki adet çubuk tarçın ya da iki yemek kaşığı toz tarçın

Bir çay kaşığı kestane balı ya da bulamazsanız çiçek balı

Bütün ürünlerinizin doğal ürünler olmasında bahsetmiyorum bile. Doğal bir zayıflama çayında GDO’lu ürünler kullanmak istemezsiniz zaten heralde.

zayıflama çayı

Bu kürü yaparken önemli olan malzemelerin kabuklarını soymamaktır, bu hususa lütfen dikkat edin. Tüm malzemeleri üçe ya da dörde bölüyoruz ve iki buçuk litre su alacak bir tencereye atıyoruz. İçine iki buçuk litre su koyuyoruz ve kapağını kapatıp kaynamaya bırakıyoruz. Kaynadıktan sonra süzerek bir termosa ya da bir kavanoza alabilir ve gün boyu yanınızda taşıyabilirsiniz. Zayıflatan meyve çayını soğuk ya da sıcak olarak tüketebilirsiniz.

2,5 litre olan bu çayı sıcak ya da soğuk olarak tüketebilirsiniz sizin tercihinize kalmış. Önemli olan sıcak ya da soğuk tüketmekten ziyade düzenli tüketmektir. Yemeklerden yarım saat önce en az bir su bardağı olmak şartıyla çayın tamamını gün içinde bitirin. Kısa sürede tartıya çıktığınızda yüzünüz gülüyor olacak.

meyve çayı

Zayıflama çayları diyetler gibi aşırı hızlı kilo verdirmez, önce bir detoks yaparlar ve ardından yavaş ve sağlıklı bir biçimde zayıflatırlar. Çay içen bir halk olarak, böyle zayıflama çaylarını içmek bize zor gelmeyecektir.