Zencefilli limonlu yoğurt kürü

  • 1 Star
    Loading...

Yoğurt kürü ile artık fazlalıklarınızdan kurtulmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Bu ve bunun gibi kürleri kim bilir kaç kere duydunuz ve bununla mı uğraşacağım deyip takmadınız bile. Oysa kürler, diyetler gibi zahmetli olmayan, yavaş ve sağlıklı bir şekilde kilo verdiren, yağ yakma hızını ya da metabolizma hızını artırarak kilo verdirme mantığına dayanan mucizelerdir. Dediğim gibi bir şok diyet gibi hızlı kilo vermeyi, bir dukan diyeti gibi çok kilo vermeyi düşünmeyin.

Vücudunuz önce güzel bir detoks yaşayacak, ardından da yavaş yavaş yağları parçalayacak. Parçalanan yağların vücuttan atılması, bütün yağlara göre çok daha kolaydır zaten. Yağ yakma zaten ancak bu şekilde gerçekleşebilir.

yoğurt limon kürü

Yoğurt kürünü nasıl hazırlayacağız ona bakalım bir de. 4 yemek kaşığı olacak şekilde zencefili küçük parçalara bölüyoruz. Ardından bir kaba yarım kilo yoğurdu, 4 kaşık zencefili koyup üstlerine 1 adet limon sıkıyoruz. Bu karışımı rondodan geçiriyoruz ve kapalı bir kaba alıyoruz. Bu kür size iki ya da üç gün yetecek miktardadır. Ağzı kapalı bir kapta saklamanız durumunda buzdolabında iki üç gün saklayabilirsiniz.

zencefil limon kürü

Nasıl tüketmek gerekiyor ondan da bahsedelim. Yoğurt kürünü üç öğün yemekten yarım saat önce tüketmemiz gerekiyor. Ayrıca yağ yakan yogurt kürü metabolizmanızı da hızlandıracağından gece yatmadan önce de kürü tüketmeniz gerekiyor.

Kürler diyetler gibi değildir yani kürlerle beraber spor yapmanız zorunlu değildir. Ama yine de spor yapmak, sağlığınız için çok önemlidir. Ayrıca diyetlerdeki gibi belirli sure yapmanıza da gerek yok. Yoğurt kürünü istediğiniz kadar süre tüketebilirsiniz.