• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zeytinyağı Saç Dökümünü Azaltır!

  • 1 Star
    Loading...

Yine mi zeytinyağı der gibisiniz ama evet yine zeytinyağlı bir çözümle karşınızdayız. Zeytinyağı doğal bir yağ olarak gerek cilt bakım ürünlerinde gerekse saç bakım ürünlerinde oldukça kullanılan bir üründür. Ama saç dökülmesine karşı zeytinyağını bu sefer soğuk olarak değil sıcak olarak kullanıyoruz. Bunun nedenini basitçe şu şekilde açıklayabiliriz. Zeytinyağı ısıtıldığında eski haline göre incelir ve emilimi daha kolay hale gelir, böylece saç diplerinize sürdüğünüzde kafa deriniz kolayca zeytinyağını emer. Tabi sıcak derken yakmayalım sizi, sakın ha bu sıcaklık kırk derecenin üstüne çıkmasın aksi halde derinize zarar verir. Zeytinyağını sürdükten sonra başınızı bir boneyle kapatıp en az bir buçuk saat bekleyin. Ardından bitki özlü bir şampuan kullanarak saçlarınızı yıkayıp iyice kurutun, bu işlemi iki haftada bir uyguladığınız takdirde saç dipleriniz güçlenecek ve saç dökülmeniz azalacaktır.
Bütün saç ve cilt bakım bakımlarında, kürün sürüleceği yer temiz olmalıdır. Yani bakımın hem öncesinde hem de sonrasında saçlarınızı doğal bitki özlü bir şampuanla, saç diplerine masaj yaparak yıkamanız önemlidir. Temiz saçlara uygulanan bakım kesinlikle daha faydalı olacaktır. Bakım yapmadan lütfen üşenip bu önemli ayrıntıyı atlamayın.

Hem erkek hem de kadınların bu bakımı uygulamasını tavsiye ediyoruz. Doğal bir bakım olduğundan saçlarınızı yıkamaya üşenmediğiniz her zaman için bu bakımı uygulayabilirsiniz. Yalnız zeytinyağının doğal ve iyi bir zeytinyağı olmasına özen gösterin.